Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Hořovice + FC Bzová = FK Hořovicko

Název FK Hořovicko
Zástupci obou oddílů se dohodli na společném názvu FK Hořovicko.
Tento název charakterizuje zájem obou oddílů vytvořit silné regionální sdružení, které by mohlo úspěšně konkurovat oddílům Berounska v obdobných soutěžích.
Název je definitivní.
 

Důvody  sloučení
1. Zachování divizní soutěže v oblasti  Hořovicka s potenciální možností dalšího vzestupu.
2. Využití kvalitní činnosti mládežnických oddílů pro oddíly dospělých, tak aby kvalitní mladí hráči měli uplatnění v domácím oddíle.
3. Výhledově zajistit to aby co největší podíl v oddílech mužů byl generován z doma odchovaných hráčů.
4. Sloučením zabezpečit lepší možnosti v oblasti financování, vzhledem k tomu, že FK Hořovicko bude zasahovat do blízkosti průmyslové zóny.
5. Využití pro oddíl hrací plochy v Hořovicích a ve Bzové, jak pro trénování, tak i pro utkání, což bude důležité zejména pro kvalitní činnost mládeže.
6.Rozšířením oddílu se také zvyšuje pravděpodobnost získání dotačních finančních prostředků z ČMFS, kraje i okresu.

Návrh na logo FK Hořovicko
1. Logo fotbalového oddílu usazeného do určitého regionu musí odrážet něco podstatného pro tento region.
2. Je nutné aby bylo jednoduché, snadno zapamatovatelné a v okolí nepoužité a nezaměnitelné.
3. Je vhodné aby bylo snadno, bez velkých znalostí malování ztvárnitelné.

Logo
Námi oslovený  autor připravil jeden návrh loga, který zde předkládáme k posouzení.
Prosíme všechny, kteří to s fotbalem v Hořovicích a ve Bzové myslí dobře a chtějí podpořit projekt HOŘOVICKO, aby se zamysleli společně spolu s námi a pomohli
najít důstojné logo pro tento spojený oddíl.

Soutěž o LOGO  FK  Hořovicko
1.Zájemci, kteří se chtějí zúčastnit této soutěže předloží svůj návrh v grafické úpravě do 30.4.2008 v prostorách Městského stadionu v Hořovicích , k rukám předsedy oddílu.
1.Vyhodnocení proběhne do 30.6.2008.

1.Vítězný návrh byl odměněn. Loga navrhl p. František Budínský a následně ho vytvořila grafická firma.
                                                                                                   

Počátky SK Hořovice:

Kopaná se v Hořovicích hraje od roku 1910. Tehdy se ve   městě vytvořilo dokonce několik kroužků provozujících toto sportovní odvětví. Byla to např.: Čechie, Viktorie, Český lev, ale i kroužek s poněkud zápasnickým názvem Bivoj. Na počátku roku 1919 se všechny až dosud existující kroužky spojily a byl ustaven společný Sportovní klub (SK) Hořovice. Již o rok později, když byla v Hořovicích ustavena Podbrdská župa fotbalová, se fotbalisté Hořovic stali jejími mistry.

     Župní mistrovství hrál SK Hořovice až do roku 1934, kdy postoupil do tehdy zřízené divize českého venkova. V této soutěži pak hrál nepřetržitě až do roku 1948, kdy byl na základě velice dobrého umístění v závěrečné tabulce zařazen do tzv. zemské ligy (dnešní 2. liga). I když v ní pod novým názvem ALBA hrál pouze jednu sezónu, bylo toto období patrně nejúspěšnějším v celé historii hořovické kopané. Vedle A mužstva hrajícího českou zemskou ligu se vyznamenali také fotbaloví dorostenci. Ti se po výborných výkonech stali mistry Čech a v celostátní závěrečné soutěži o titul mistra Československa obsadili třetí místo za Slovanem Bratislava a SK Lanžhot.

     V letech 1950 – 54 hráli hořovičtí fotbalisté krajský přebor (od roku 1953 pod názvem Spartak) a v období 1955 – 58 znovu českou divizi. V té době také došlo k přestavbě starého fotbalového hřiště do dnešní podoby. Od roku 1958 hrál Spartak pouze v krajských soutěžích. Na počátku 70. let došlo k zatravnění hrací plochy a k vybudování tréninkového hřiště.


      V roce 1982, po dlouhých 24 letech, postoupil Spartak znovu do divize a hrál ji velice úspěšně až do léta 1989. Tehdy sestoupil zpět do krajského přeboru a v krajských soutěžích se objevuje až do současnosti. Svou činnost provozuje na městském stadionu Pod Remízkem. V současné době má v soutěžích kromě A a B mužstva také družstva dorostenců a žáků. Od roku 1992 vystupuje znovu pod názvem SK Hořovice.

      Nejúspěšnější období hořovického fotbalu je zachyceno v knize Zdeňka Samce „Zlatý list hořovické kopané“ (Podbrdské vydavatelství 1994). V současné době je na trhu publikace autorů Zdeňka Samce a Josefa Horáka „90 let hořovické kopané aneb Góly Pod Remízkem“, která popisuje 90 let trvající historii fotbalu ve městě Hořovice. Knížku s 333 fotografiemi si můžete zakoupit v papírnictví HP 90 v Pražské ulici v Hořovicích.
                                                          zdroj: www.fkhorovicko.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář